Заява Союзу хіміків України щодо рішення МКМТ

22 червня 2020 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила припинити спеціальні розслідування щодо імпорту в Україну деяких азотних і складних мінеральних добрив незалежно від країни походження та експорту без застосування спеціальних заходів.

Союз хіміків України вважає таке рішення антидержавним. Відмова від розумних заходів підтримки національних виробників мінеральних добрив у нинішній скрутний час – це крок, який повністю суперечить деклараціям і заявам уряду про необхідність захисту інтересів вітчизняного товаровиробника.

 Наразі українські виробники готують усю необхідну юридичну базу для подання апеляції на це рішення МКМТ.

На думку всіх підприємств хімічної галузі, зазначене рішення було прийнято не виходячи з економічних розрахунків та інтересів економіки країни, не на підставі висновків розслідувань Мінекономіки, а виключно під політичним тиском.

Комісія ухвалила рішення на користь іноземних компаній, включно з російськими, повністю відкривши український ринок на тлі гострої економічної кризи.

На жаль, Кабінет Міністрів України цим рішенням показав, що керується інтересами виключно зарубіжних компаній і великих трейдерів, чиї лобісти нині мають вплив на найвищому рівні.

Сьогодні Кабмін узяв на себе відповідальність за наслідки цих рішень – зупинка українських підприємств-виробників мінеральних добрив, на яких працює понад 20 тис. осіб, вимушені звільнення тисяч працівників, погіршення платіжного балансу країни через збільшення імпорту, скорочення надходження податків до бюджету, подальше погіршення позицій хімічної індустрії України на глобальному ринку.

Ми впевнені, що для українських аграріїв така «підтримка» в середньостроковій перспективі також принесе чимало проблем. Спочатку зарубіжні виробники через демпінг послаблять позиції української хімічної галузі, а потім, залишившись без конкуренції, почнуть диктувати на українському ринку свої умови і ціни. Відмова від захисту та підтримки національного хімпрому – це прямий шлях до підвищення ціни на мінеральні добрива для українського АПК і навіть загроза продовольчій безпеці України.

Вважаємо, що цим своїм рішенням уряд дав однозначний сигнал, що країна рухається шляхом деіндустріалізації й ліквідації виробництв, здатних виробляти продукцію з високою доданою вартістю. Усі розмови про захист робочих місць і національного товаровиробника – це лише декларації, які не мають під собою реального підґрунтя.

 

 

 

Наші партнери

Cefic Cefic
Європейська рада хімічної промисловості - Об’єднання виробників хімічної продукції Cefic представляє інтереси 29 тисяч великих малих і середніх європейських компаній, які загалом утримують 1,2 млн. робочих місць і виробляють 21% хімічної продукції в світі. Cefic тісно співпрацює з керівними органами ЄС, міжнародними, недержавними та іншими зацікавленими організаціями.
Міжнарод. центр хімічної безпеки Міжнарод. центр…
Міжнародний центр хімічної безпеки (м. Тарнов, Республіка Польща)
Кластер “Зелена хімія” Кластер “Зелена…
Польський кластер “Зелена хімія”

Розсилка новин On-line:

Увійти