Відповідальна турбота

Відповідальна турбота (Responsible Care®) це унікальна глобальна ініціатива хімічної промисловості, що має на меті відповідальне, дбайливе ставлення до навколишнього природного середовища і здоров'я людей, удосконалення хімічної безпеки та відкрите спілкування із зацікавленими сторонами щодо хімічної продукції та процесів її виробництва.

Програма Відповідальна турбота (далі - Програма) зобов'язує компанії, національні хімічні асоціації та їх партнерів до наступного: 

  •  - постійно  удосконалювати знання щодо впливу хімічних процесів і продуктів на довкілля, здоров'я та безпеку, покращувати технологічні процеси з метою недопущення шкідливого впливу хімічної продукції на людей і навколишнє природне середовище впродовж усього її життєвого циклу;
  • - ефективно використовувати природні ресурси та мінімізувати відходи;
  • - відкрито повідомляти зацікавлені сторони про результати своєї роботи, досягнення та недоліки;
  • - слухати, залучати та працювати з людьми з метою кращого розуміння їх проблем і очікувань та вирішення актуальних питань безпеки хімічного виробництва;
  • - співпрацювати з державними організаціями для розробки і впровадження ефективних норм і стандартів в сфері хімічної продукції з подальшим їх виконанням та постійним покращенням показників;
  • - надавати допомогу та поради з метою сприяння та стимулювання відповідального поводження з хімічними речовинами всіх хто має стосунок до хімічної продукції в ланцюгу її використання.

Програма започаткована в Канаді у 1985 році з метою вирішення питань, що викликали стурбованість громадськості  пов'язану з небезпекою при виробництві,  розповсюдженні та використанні хімікатів.  В теперішній час Програма поширилась майже в 60 країнах світу. Глобальна хартія Responsible Care, що була прийнята у 2006 р. розширює і подовжує процес постійного вдосконалення починаючи з виробництва до інших стадії пов'язаних з безпечним використанням хімічної продукції протягом усього життєвого циклу.  

У 2010 р, Cefic та хімічні асоціації європейських країн-членів прийняли "Європейський Кодекс безпеки Відповідальна турбота" (European Responsible Care Security Code). Роль Cefic полягає у просуванні Responsible Care в Європі шляхом заохочування національних хімічних асоціацій до впровадження програми.  

Кожна асоціація відповідає за розробку і впровадження національної програми Відповідальна турбота із залученням компаній - членів асоціації та здійснює нагляд за виконанням програми компаніями-учасниками. Національні асоціації залучають всі зацікавлені сторони до участі в програмі, та особливу увагу приділяють збільшенню числа середніх і малих підприємств, що беруть участь у програмі.

Наші партнери

Cefic Cefic
Європейська рада хімічної промисловості - Об’єднання виробників хімічної продукції Cefic представляє інтереси 29 тисяч великих малих і середніх європейських компаній, які загалом утримують 1,2 млн. робочих місць і виробляють 21% хімічної продукції в світі. Cefic тісно співпрацює з керівними органами ЄС, міжнародними, недержавними та іншими зацікавленими організаціями.
Міжнарод. центр хімічної безпеки Міжнарод. центр…
Міжнародний центр хімічної безпеки (м. Тарнов, Республіка Польща)
Кластер “Зелена хімія” Кластер “Зелена…
Польський кластер “Зелена хімія”

Учасники програми Відповідальна турбота хімічної промисловості України

Увійти