Візит генерального директора Cefic д-ра Хуберта Мандері до України

5-6 липня 2012 р. відбувся візит до України делегації Європейської Ради хімічної промисловості (Cefic) на чолі з генеральним директором організації д-ром Хубертом Мандері (Hubert Mandery). Делегація Cefic прибула до України на запрошення Союзу химіхів України (СХУ) з метою обговорення можливих шляхів  розвитку співробітницва між українськими та європейськми підпріємствами хімічної промисовості. Ключовим питанням  переговорв стало приєднання СХУ до Cefic як асоційованого члена.

Під час візиту відбулася зустріч генерального директора Cefic із представниками Наглядової ради Союзу хіміків України. У ході зустрічі було обговорено стан і перспективи співробітництва СХУ та Cefic і висловлено пропозицію Cefic щодо інституційного оформлення відносин, зокрема готовності прийняти СХУ як асоційованого члена до Cefic. Крім того, було обговорено пропозицію щодо започаткування спільного проекту з виробництва хімічної продукції з компаніями ЄС на базі інфраструктури м.Суми і м.Шостка та обговорено проблемні питання впровадження нанотехнологій в Європі та Україні, а  також експорт продукції, виробленої з їх застосуванням, до країн ЄС. Представники хімічних підприємств розповіли про досвід упровадження REACH. У свою чергу Х.Мандері порадив максимально використовувати дані про хімічні продукти, вже зареєстровані західноєвропейськими компаніями.

У ході особистого спілкування О. Голубова і Х. Мандері обговорено можливі напрями зміцнення співробітництва між СХУ та Cefic:

- участь представника СХУ в засіданнях ради Cefic з метою отримання інформації щодо проблемних питань розвитку хімічної галузі і напрямів їх вирішення;

- поступове просування СХУ до набуття асоційованого членства в Cefic; найперше Х. Мандері запропонував СХУ взяти участь у Генеральній асамблеї Cefic 27-29 вересня ц.р.

Крім того, в першій день візиту генеральний директор Cefic взяв участь у прийнятті з нагоди 20-ї річниці компанії BASF в Україні.

6 липня відбулася зустріч голови Державного агентства   з управління державними корпоративними правами  та майном Д.В. Колєснікова  з генеральним директором Cefic Х. Мандері, в якій взяли участь представники Агентства та керівництво СХУ. Під час зустрічі сторони обмінялися думками щодо шляхів розвитку хімічної галузі Європейського континенту в умовах жорсткої конкуренції з виробниками хімічної продукції США, Японії, Китаю, Індії  та інших країн, що мають доступ до порівняно дешевих енергоносіїв. Наголошено на необхідності розвитку інноваційних, енергоощадих і наукомістких технологій, а також на важливості співробітництва СХУ та Cefic, зокрема в питаннях узгодження законодавства щодо регулювання хімічної продукції. На думку Х. Мандері, важливо не імпортувати до України бюрократичну систему, створену ЄС, зокрема REACH.

Протягом другого дня візиту генеральний директор Cefic зустрівся з М.Г. Проданчуком, директором Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя, та першим заступником Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України О.П. Кравчуком. У ході зустрічі було презентовано можливості та досвід ЕКОГІНТОКС у проведенні екотоксикологічних досліджень, продемонстровано лабораторну й наукову базу Інституту. В умовах недостатньої фінансової підтримки дослідницьких робіт з боку державних органів обговорено питання щодо можливості отримання грантів від Єврокомісії за посередництва СХУ і Cefic. Механізм отримання допомоги потребує додаткового вивчення з боку СХУ.

Генеральний директор Cefic і перший заступник голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України домовились про направлення до Cefic проекту постанови КМУ «Про гігієнічну регламентацію і державну реєстрацію небезпечних факторів» для надання експертної оцінки документу з боку Cefic. СЄС здійснюватимє переклад англійською і направляє до  Cefic через СХУ. Cefic зобов’язується вивчити документ і надати офіційну та розширену експертну оцінку протягом 3-4 тижнів після надходження документа.

 

Наші партнери

Cefic Cefic
Європейська рада хімічної промисловості - Об’єднання виробників хімічної продукції Cefic представляє інтереси 29 тисяч великих малих і середніх європейських компаній, які загалом утримують 1,2 млн. робочих місць і виробляють 21% хімічної продукції в світі. Cefic тісно співпрацює з керівними органами ЄС, міжнародними, недержавними та іншими зацікавленими організаціями.
Міжнарод. центр хімічної безпеки Міжнарод. центр…
Міжнародний центр хімічної безпеки (м. Тарнов, Республіка Польща)
Кластер “Зелена хімія” Кластер “Зелена…
Польський кластер “Зелена хімія”

Розсилка новин On-line:

Увійти