Всесвітній день добрив

13 жовтня 1908 р. був зареєстрований патент  Габера-Боша на процес синтезу аміаку з повітря. За розробками Ф. Габера компанія BASF в 1913 р. відкрила перший завод із синтезу аміаку, який є основою промислового виробництва добрив. Апаратуру для нього розробив інженер К. Бош. Завдяки їх винаходу мільярди людей були врятовані від голоду.

Так званий метод Габера-Боша зробив революцію в сільському господарстві і дозволив задовольнити зростаючу потребу людства в продовольстві. Сьогодні світове виробництво продовольства приблизно на 55% залежить від добрив, і їх роль у нарощуванні врожайності буде тільки зростати: за прогнозами ООН, чисельність населення Землі збільшиться з сьогоднішніх 7,9 мільярда осіб (за даними Сountrymeters) до 9,7 мільярда до 2050 року.

На частку добрив випадає вкрай важлива роль у досягненні цієї мети. У процесі розвитку людства все менше земель доступно для землеробства, тому необхідно нарощувати продуктивність існуючих сільськогосподарських угідь. І якщо в 60-ті роки XX століття один гектар сільськогосподарської землі «годував» двох осіб, то до 2025 року той же гектар повинен забезпечувати продовольчі потреби п'ятьох. Добрива, що поповнюють рівень поживних речовин в ґрунті, допомагають досягти необхідного зростання врожайності.

Наші партнери

Cefic Cefic
Європейська рада хімічної промисловості - Об’єднання виробників хімічної продукції Cefic представляє інтереси 29 тисяч великих малих і середніх європейських компаній, які загалом утримують 1,2 млн. робочих місць і виробляють 21% хімічної продукції в світі. Cefic тісно співпрацює з керівними органами ЄС, міжнародними, недержавними та іншими зацікавленими організаціями.
Міжнарод. центр хімічної безпеки Міжнарод. центр…
Міжнародний центр хімічної безпеки (м. Тарнов, Республіка Польща)
Кластер “Зелена хімія” Кластер “Зелена…
Польський кластер “Зелена хімія”

Розсилка новин On-line:

Увійти